Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrahenci z Francji płacą w terminach

24 maja 2019 | Ekonomia | Artur Osiecki
Spotkania nt. rynku francuskiego w ramach trzeciej edycji Programu Handlu Zagranicznego odbyły się też już w Kielcach, Lublinie i Rzeszowie (na zdjęciu)
źródło: materiały prasowe
Spotkania nt. rynku francuskiego w ramach trzeciej edycji Programu Handlu Zagranicznego odbyły się też już w Kielcach, Lublinie i Rzeszowie (na zdjęciu)

Gościnność francuska 
nie dorównuje polskiej, 
ale nie powinno to odstręczać polskich przedsiębiorców. 
Do biznesu może zachęcić fakt, że to kraj o wysokim morale płatniczym.

 

O robieniu biznesu we Francji rozmawiali w Białymstoku podczas spotkania w ramach Programu Handlu Zagranicznego przedsiębiorcy obecni na tym rynku i eksperci z nim związani.

– Do Francji eksportujemy od czterech lat. Na ten rynek trafiliśmy, po Niemczech i Szwajcarii, przez międzynarodowe kontakty. Francja wygląda nieco inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Pracują tam ludzie z całego świata, m.in. z Rosji, Białorusi, Tajlandii i przez takie kontakty trafiliśmy nad Sekwanę. Pracujemy tam z pięcioma–sześcioma firmami. Nie uciekamy przed tym, aby działać pod marką własną. Sprzedajemy we Francji m.in. do Lidla, Aldiego – mówił Janusz Kazberuk, prezes firmy Kasol. Pytany o marże uzyskiwane na rynku francuskim dyplomatycznie odpowiada, że na rynku francuskim jest sprzedawany inny towar niż w Polsce.

Coca-cola znad Wisły nad Sekwanę

Z partnerami z Francji współpracuje też działająca od 35 lat firma Jazon z Białegostoku produkująca kompletne maszyny, ale i podzespoły, komponenty. – Francja nie była naszym pierwszym rynkiem. Zaczęliśmy od Niemiec, ale kontrahenci francuscy też się pojawili, i to w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament