Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aż chce się tu mieszkać

24 maja 2019 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe

– Byliśmy przekonani, że bogata oferta społeczno-kulturowa stanowić będzie alternatywę i zachętę do pozostania naszej młodzieży na miejscu, dlatego od kilku lat szukaliśmy możliwości oraz środków finansowych na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie – mówi Albina Łubian, burmistrz Pilawy.

 

Największym problemem dotychczasowego obiektu był niewystarczający metraż oraz niski standard pomieszczeń, a także bardzo zły stan techniczny budynku – powstał w latach 60. XX wieku i od tego czasu nie był gruntownie remontowany. Szansa na realizację zadania pojawiła się dopiero w 2017 r. dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu RPMA 05.03.00-pp.01-14-013/16 Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020, oś Priorytetowa V. Gospodarka przyjazna Środowisku, Działania 03, Dziedzictwo Kulturowe. Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 944 339,94zł, co stanowi 66,16 proc. całkowitych wydatków kwalifikowanych.

– Naszą główną potrzebą i celem jednocześnie było stworzenie miejsca tętniącego życiem, otwartego dla mieszkańców, miejsca, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament