Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakość życia w miastach w centrum uwagi

24 maja 2019 | Nieruchomości | Michał Stankiewicz
O tym, jak mieszka się w danym mieście, decyduje coraz więcej nowych czynników, wskazywali eksperci
źródło: Maciej Moskwa
O tym, jak mieszka się w danym mieście, decyduje coraz więcej nowych czynników, wskazywali eksperci
Nie możemy tworzyć stref wykluczenia w mieście – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
źródło: Maciej Moskwa
Nie możemy tworzyć stref wykluczenia w mieście – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni

Obok dyskusji o tworzeniu nowych przestrzeni eksperci od rozwoju miast wskazywali na konieczność ich rewitalizacji w kontekście estetyki. Chodzi o zmiany dotyczące obiektów z PRL, ale też tych z lat 90.

Nie możemy dopuszczać do rozwarstwienia społecznego i tworzyć stref wykluczenia w miastach. Tylko wtedy podniesiemy jakość życia – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, podczas pierwszej z debat, jakie odbywały się w trakcie gdyńskiej konferencji Real Estate Impactor.

Jej uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie, co wpływa na jakość życia w mieście. Punktem wyjścia było wystąpienie Slagina Parakitala, dyrektora w firmie Mercer, światowym potentacie w doradztwie dotyczącym zasobów ludzkich. Parakatil analizował, jakie czynniki wpływają na to, że dane miasto jest lepiej oceniane pod kątem jakości życia, a jakie wpływają na jej obniżenie.

– Jakość życia w mieście to jakość mieszkań, w których mieszkamy. Muszę mieć w nim czyste powietrze, inteligentny dom, odpowiedni system monitorowania, na to właśnie zwracają uwagę nasi klienci – mówiła Iwona Sroka, członek zarządu Murapolu, warszawskiego dewelopera, który buduje mieszkania w całej Polsce. – Zmieniła się jakość wykonania, zmieniła się jakość życia. Dzisiaj zwracamy na co innego uwagę niż dziesięć lat temu. Na koszt energii, jakość stosowanych materiałów, na to, czy są biodegradowalne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11363

Wydanie: 11363

Spis treści
Zamów abonament