Informatyzacja pozwala oszczędzać czas i finanse
Cyfrowa rewolucja zatacza coraz szersze kręgi. Na znaczeniu zyskują urządzenia mobilne i zdalny dostęp do usług – również w ochronie zdrowia. katarzyna kucharczyk
Ocena funkcjonowania systemu polskiej służby zdrowia nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony mamy niskie wydatki w przeliczeniu na obywatela, deficyt lekarzy, problemy z refundacją leków i horrendalne kolejki do publicznej służby zdrowia. Z drugiej strony trzeba przyznać, że polska medycyna jest coraz bardziej nowoczesna (co szczególnie widać w sektorze prywatnym), a postępująca cyfryzacja ułatwia życie pacjentom i lekarzom.
E-usług przybywa
Nieco ponad rok temu w siedleckim Centrum Medyczno-Diagnostycznym ruszył pilotaż e-recept. Prawie 19 tys. lekarzy z blisko 4 tys. placówek i ponad 8 milionów wystawionych e-recept – tak pierwszy rok działania tej usługi podsumowuje Ministerstwo Cyfryzacji. Podkreśla, że e-receptę można mieć już w telefonie. Żeby to zrobić trzeba zainstalować i uruchomić aplikację mObywatel. Korzysta z niej prawie 350 tys. osób.
Legitymowanie się aplikacją mObywatel w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej stało się możliwe dzięki przepisom pakietu e-zdrowie, które obowiązują od 7 września. Jego celem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta