Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy pokochali zakupy w internecie

04 grudnia 2019 | Raporty RZ | Piotr Mazurkiewicz
≥Przez internet często kupujemy ubrania, książki, muzykę, sprzęt elektroniczny
źródło: AdobeStock
≥Przez internet często kupujemy ubrania, książki, muzykę, sprzęt elektroniczny
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

HANDEL | Konkurencja dla stacjonarnych sklepów jest coraz silniejsza

 

Wyróżniamy się na tle innych nacji pod względem intensywności korzystania z zakupów online. Robimy to bardzo chętnie i nasz rynek rośnie w tempie dwucyfrowym. Z prognoz wynika, że w tym roku wzrost wyniesie aż 25 proc. Równie wysoki jest np. w Bułgarii czy Rumunii – podaje najnowszy raport organizacji Ecommerce Europe przygotowany we współpracy z EuroCommerce (grupuje czołowych sprzedawców detalicznych na kontynencie).

Według danych zamieszczonych w tym raporcie, Polacy wydadzą w tym roku w sieci tyle co Szwajcarzy, jednak wciąż będą daleko w tyle za takimi potęgami, jak: Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy. W porównaniu z nimi e-zakupy w naszym kraju są mniej popularne, a nasze wydatki per capita sporo niższe. W Polsce z tej opcji korzysta 60 proc. dorosłych klientów, podczas gdy w rozwiniętych gospodarkach zachodnioeuropejskich ponad 80 czy nawet 90 proc.

Wzrost w szybkim tempie

– Rynek dynamicznie rozwija się we wszystkich krajach. Staje się coraz ważniejszym elementem modeli biznesowych, a dla konsumentów częścią ich codziennego życia – mówi Christian Verschueren, dyrektor generalny EuroCommerce.

– Szybko zwiększająca się rola e-commerce to zarówno odpowiedź, jak i impuls do zmian w zachowaniach konsumenckich. Europa musi nadążyć na rozwojem tego sektora w innych regionach świata. Kluczowe jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament