Cyfrowe płatności za realne produkty i usługi
Transakcje | Rachunki za zakupy w internecie regulujemy kartami, szybkimi przelewami, BLIK-iem, coraz rzadziej gotówką
Polska pod względem form płatności za e-zakupy jest dość nietypowym rynkiem. Wyróżnia nas choćby popularność zakupów za pobraniem, czyli opłacanych dopiero przy odbiorze przesyłki. To wciąż jedna z najpopularniejszych metod – w Europie niemalże nieznana. W żadnym innym kraju nie są też tak powszechne jak u nas tzw. pay-by-linki, czyli szybkie przelewy internetowe; w Polsce w ten sposób przeprowadza się największą część transakcji internetowych.
Polacy są jednak bardzo otwarci na nowe metody płatności. A to powoduje, że serwisy internetowe oferujące sprzedaż produktów i usług starają się wprowadzać coraz nowocześniejsze rozwiązania. – Konsumenci ceniący elastyczność i różnorodność wyboru będą czerpać korzyści i obdarzać zaufaniem najbardziej intuicyjne i bezpieczne rozwiązania płatnicze – mówi Magdalena Grablewska, marketing manager Przelewy24. – Rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. A kupujący oczekują indywidualnego i praktycznego podejścia do procesu transakcji.
Otwarci na nowinki
Jak wynika z czwartej edycji raportu „Płatności cyfrowe 2019", przygotowanego dla Izby Gospodarki Elektronicznej przez serwis GoMobi.pl (na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute), podejście Polaków do nowoczesnych metod płatności się zmienia. W e-płatnościach rośnie udział kart, szybkich przelewów i BLIK-a. Coraz częściej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta