Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowe płatności za realne produkty i usługi

04 grudnia 2019 | Raporty RZ | Piotr Mazurkiewicz
<Powoli  do historii będzie odchodzić  nie tylko gotówka,  ale także plastikowe karty płatnicze;  już teraz coraz chętniej używamy smartfona
źródło: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita

Transakcje | Rachunki za zakupy w internecie regulujemy kartami, szybkimi przelewami, BLIK-iem, coraz rzadziej gotówką

Polska pod względem form płatności za e-zakupy jest dość nietypowym rynkiem. Wyróżnia nas choćby popularność zakupów za pobraniem, czyli opłacanych dopiero przy odbiorze przesyłki. To wciąż jedna z najpopularniejszych metod – w Europie niemalże nieznana. W żadnym innym kraju nie są też tak powszechne jak u nas tzw. pay-by-linki, czyli szybkie przelewy internetowe; w Polsce w ten sposób przeprowadza się największą część transakcji internetowych.

Polacy są jednak bardzo otwarci na nowe metody płatności. A to powoduje, że serwisy internetowe oferujące sprzedaż produktów i usług starają się wprowadzać coraz nowocześniejsze rozwiązania. – Konsumenci ceniący elastyczność i różnorodność wyboru będą czerpać korzyści i obdarzać zaufaniem najbardziej intuicyjne i bezpieczne rozwiązania płatnicze – mówi Magdalena Grablewska, marketing manager Przelewy24. – Rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. A kupujący oczekują indywidualnego i praktycznego podejścia do procesu transakcji.

Otwarci na nowinki

Jak wynika z czwartej edycji raportu „Płatności cyfrowe 2019", przygotowanego dla Izby Gospodarki Elektronicznej przez serwis GoMobi.pl (na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute), podejście Polaków do nowoczesnych metod płatności się zmienia. W e-płatnościach rośnie udział kart, szybkich przelewów i BLIK-a. Coraz częściej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament