Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Europie potrzebny jest zielony ład

04 grudnia 2019 | Pierwsza strona

Przed Unią wyzwania 
o wyjątkowej skali i pilności – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska, który poznała „Rzeczpospolita". Anna Słojewska

 

Priorytetem nowej Komisji Europejskiej ma być zielony ład. Już 11 grudnia w Brukseli zostanie przedstawiony plan działania, którego celem jest osiągnięcie przez UE neutralności klimatycznej. Na tydzień przed tym wydarzeniem Europejska Agencja Środowiska (EEA) publikuje raport „Stan środowiska". „Rzeczpospolita" poznała wcześniej ten przygotowywany co pięć lat dokument i rozmawiała z szefem EEA.

Raport pokazuje, jak alarmująco szybko postępuje zmiana klimatyczna, jakiemu zubożeniu ulega bioróżnorodność i jak kurczą się bogactwa naturalne. – Nawet gdyby od dzisiaj emisje gazów cieplarnianych były zerowe, to negatywna dynamika będzie trwała jeszcze jakiś czas. Znikają na zawsze pewne gatunki zwierząt i roślin, następuje zakwaszenie oceanów – mówi Hans Bruyninckx, dyrektor wykonawczy EEA. Według niego najbliższa dekada jest kluczowa. – Widzimy w UE coraz większe zrozumienie, że potrzeba nam całościowej polityki, a nie oderwanych od siebie pojedynczych działań.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament