Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzanie ryzykiem jako czynnik sukcesu przedsiębiorstwa

04 grudnia 2019 | Rachunkowość
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Firma Finch News Group (FNG) to spółka multimedialna, która jest właścicielem i zarządza kilkoma markami dzienników i tygodników skierowanych do lokalnych odbiorców aktualności w Borlandii.

Borlandia to dobrze prosperujący kraj, który posiada dobrze rozwiniętą gospodarkę, a mieszkańcami są dobrze wykształceni obywatele. FNG świadczy usługi reklamowe oraz przekazuje wiadomości i informacje lokalnym społecznościom i firmom w całej Borlandii, wykorzystując do tego swoje portfolio publikacji prasowych, strony internetowe i aplikacje mobilne.

FNG jest firmą prywatną, której 60 proc. udziałów należy do potomków rodziny Finchów. FNG założył Eli Finch na początku lat osiemdziesiątych XIX wieku. Na początku wydawał jedną gazetę – „Finch Bugle". Eli Finch był wybitnym lokalnym przedsiębiorcą i właścicielem ziemskim. Mieszkał w dużym mieście przemysłowym na północy Borlandii. „Finch Bugle" – na początku jako tygodnik – dostarczał lokalnych wiadomości społeczności biznesowej w północnej części kraju. Na przełomie wieków, gdy w Borlandii rosło zapotrzebowanie na lokalne wiadomości, firma rodziny Finchów miała jedną prasę drukarską, która w północnym regionie Borlandii drukowała cztery lokalne dzienniki i dwa lokalne tygodniki. Gazety te ukazywały się w tygodniowym nakładzie sięgającym pół miliona egzemplarzy.

W ciągu kolejnego pół wieku rodzina Finchów wykorzystała rozwój branży prasowej i silne poczucie tożsamości regionalnej w Borlandii. Stopniowo rozszerzono działalność na wiele miast w całym kraju....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament