Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Amerykańskie koło ratunkowe

04 grudnia 2019 | Sport | Jakub Mikulski

Firma Benfield Sports International (BSI), która od roku 2000 organizowała cykl Grand Prix, będzie nim rządziła już tylko dwa lata. Potem zastąpi ją Discovery 
– gigant z USA, którego partnerem ma być firma 
One Sport z Torunia.

Taką informację podała w niedzielę „Gazeta Pomorska", a później inne media zajmujące się żużlem. To dobra i zła wiadomość, bo z jednej strony BSI przez dwa lata nie będzie miało interesu, by angażować się w rozwój cyklu, ale z drugiej strony bez presji czasu Discovery może przygotować nowe pomysły.

Faktycznym organizatorem zawodów z cyklu Grand Prix będzie toruńska firma One Sport, znana dotąd przede wszystkim z mistrzostw Europy. A będzie co naprawiać, bo BSI przez dwie dekady najpierw rozbudziła apetyty, a później zaczęła zwijać żużel na świecie.

Lista zarzutów pod adresem brytyjskiej firmy jest długa. Zaczęła działać, gdy cykl Grand Prix raczkował, potrafiła zorganizować turnieje na wielkich stadionach w Sztokholmie, Berlinie, Kopenhadze, Gelsenkirchen, Sydney, a nawet w słynnej hali w Hamar,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament