Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inteligentne magazyny szturmem wdarły się na rynek

04 grudnia 2019 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

W dobie wysokich kosztów wynagrodzeń i niedoboru pracowników 
nowe technologie mają zwiększać wydajność i optymalizować koszty. ADAM ROGUSKI

 

Budynki magazynowe nie są specjalnie atrakcyjne wizualnie, jednak zajmujące niekiedy nawet kilkadziesiąt tysięcy mkw. „pudła" często są naszpikowane zaawansowanymi technologiami.

– Proptech to trend, który w ostatnich latach szturmem wdarł się na rynek nieruchomości magazynowych i wyznacza kierunek rozwoju branży – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny w Segro. – Inteligentne magazyny pozwalają na usprawnienie łańcucha dostaw, uzyskanie oszczędności oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, dlatego klienci coraz częściej zwracają uwagę na to, czy w obiektach zastosowane są innowacyjne technologie.

Deweloperzy badacze

Jak wynika z raportu Segro „PropTech na rynku magazynowym", aż 75 proc. badanych przedsiębiorców korzysta z rozwiązań proptech w swoich obiektach, a blisko 90 proc. widzi dla swojego przedsiębiorstwa bezpośrednie korzyści z ich zastosowania.

– Przeważają względy ekonomiczne, które wymienia 60 proc. badanych, a na drugim miejscu plasują się korzyści ekologiczne z wynikiem 46 proc. To pokazuje, że temat ochrony środowiska naturalnego jest istotny dla dużej grupy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament