Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nielegalna produkcja dopalaczy oznacza wyższą sankcję

04 grudnia 2019 | Orzecznictwo | Danuta Frey

Za wytwarzanie substancji psychotropowych na szeroką skalę zwiększono orzeczoną karę pieniężną do 100 tys. zł. – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

 

Sąd skorzystał z art. 139 k.p.a. Przepis zabraniający organowi odwoławczemu wydania decyzji na niekorzyść strony odwołującej się zastrzega, że jest to możliwe, jeżeli zakwestionowana decyzja rażąco narusza prawo lub interes społeczny.

W 2016 r. funkcjonariusze policji i Straży Granicznej ujawnili nielegalną wytwórnię amfetaminy, mefedronu, klefedronu oraz innych substancji psychoaktywnych, wchodzących w skład tzw. dopalaczy. Już wtedy było wiadomo, że pomimo podejmowanych działań, w tym prawnych, narkotyki, i w ślad za nimi dopalacze, opanowują polski rynek. W 2018 r. tylko do wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Krakowie zgłoszono 237 zatruć dopalaczami, a kilka osób zmarło.

Prewencja i represja

Opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych potwierdziła, że w zlikwidowanym nielegalnym laboratorium produkowano narkotyki w postaci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament