Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stabilizacja po silnej zwyżce

04 grudnia 2019 | Ekonomia i rynek

Wtorek przyniósł uspokojenie nastrojów
na rynku walutowym.
Po poniedziałkowym umocnieniu euro względem dolara o 0,5 proc. ostatnia sesja upłynęła pod znakiem wahań przy 1,1077 dol. Piotr Zając

 

Spokojnemu przebiegowi sesji sprzyjało puste kalendarium makro. Wprawdzie poznaliśmy dane o inflacji w Szwajcarii i strefie euro, ale w ujęciu rok do roku były one zgodne z oczekiwaniami. Na wykresie euro do dolara zarysowuje się konsolidacja między 1,11 a 1,10 dol. Przebicie dolnej granicy byłoby zgodne z kierunkiem głównego trendu i zwiększyłoby szanse spadku do dołka bessy przy 1,09 dol. Z kolei pokonanie 1,11 dol. powinno otworzyć drogę do testu jesiennego szczytu tuż poniżej 1,12 dol.

We wtorek najsilniejsze wobec dolara były kuna chorwacka i bułgarski lew. Obie waluty zyskiwały po 0,6 proc. Słabością raziły waluty afrykańskie, a konkretnie dolar namibijski i południowoafrykański rand, które traciły po 0,9 proc. Złoty tracił we wtorek po 0,3 proc. do franka i funta. W relacji do euro i dolara pozostawał stabilny.

Na rynku kryptowalut też panował spokój. Cena bitcoina oscylowała przy 7350 dol. Kapitalizacja całego rynku trzymała się na granicy 200 mld dol.

Wydanie: 11525

Wydanie: 11525

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament