Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

e-Praca w czasach pandemii

15 kwietnia 2020 | Sądy i Prokuratura | Aneta Łazarska

Cały system sądów bazuje na aktach papierowych.

W reakcji na pandemię musiały się zmienić nie tylko nasze przyzwyczajenia i dotychczasowy styl życia. Największe trzęsienie ziemi przechodzi obecnie rynek pracy. Wskutek niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa konieczne stało się wprowadzenie masowej izolacji społeczeństwa. Znaczna część pracodawców zdecydowała się wykonywanie pracy zdalnie.

Artykuł 3 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wprowadził taką możliwość. W celu przeciwdziałania Covid-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie przez czas oznaczony pracy określonej w umowie o pracę poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). Kodeks pracy nie podaje definicji pracy zdalnej, niemniej wynika ona z samej ustawy. Jest to praca świadczona przez określony czas poza miejscem jej stałego wykonywania. Taka praca może być świadczona w domu.

Home office

Dotychczas ten model wykonywania pracy nie był dość popularny w Polsce. Nie we wszystkich profesjach jest możliwe zdalne wykonywanie pracy. Niemniej zdalna praca grafika komputerowego, recenzenta wydawniczego czy tłumacza nie budzi żadnych wątpliwości. Pytanie zasadnicze dotyczy dziś tego, jak ją zorganizować w innych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11634

Wydanie: 11634

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament