Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Księgowe wsparcie ważne w kryzysie

15 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

W usługach księgowych, tak jak w całym sektorze usług biznesowych, o rozwoju decyduje koniunktura gospodarcza. Czeka je więc teraz trudniejszy okres.

 

Ostatnie lata dobrej koniunktury w gospodarce sprawiły, że w górę poszły prognozy wzrostu globalnego rynku usług księgowych. Według styczniowego raportu The Business Research Company teraz miał on rosnąć w średniorocznym tempie 9,1 proc., tak by w 2022 r. sięgnąć 868 mld dolarów (w tę kwotę wliczano też usługi doradztwa podatkowego i audytu). Wybuch pandemii Covid-19 wymusił jednak korektę prognozy, która zakłada teraz wzrost do 690 mld dol.

Dla kogo outsourcing

– Obecna sytuacja społeczno-gospodarcza spowodowana pandemią jest bezprecedensowa i w sposób oczywisty zmieni charakter prowadzenia działalności gospodarczej, jaki znamy dzisiaj. Na pewno dotknie także branży outsourcingowej – przewiduje Krzysztof Szwaja, dyrektor w dziale doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce. KPMG, należąca do tzw. wielkiej czwórki firm doradczo-audytorskich, jest też jednym z pięciu głównych graczy globalnego rynku usług księgowym (z PwC, EY, Deloitte i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11634

Wydanie: 11634

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament