Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacje pomogą w rozwoju po pandemii

15 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk

Branża IT oraz technologie telekomunikacyjne odegrają kluczową rolę w wyciąganiu firm z kryzysu. Dla Polski będzie to jednak szczególnie trudne wyzwanie.

 

Sektor rozwiązań teleinformatycznych (ICT) – zdaniem analityków – stanie się kołem zamachowym w odbudowywaniu gospodarki po epidemii Covid-19. Eksperci z Instytutu Kościuszki (IK) wskazują zwłaszcza na takie rozwiązania, jak internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja, automatyzacja produkcji czy analityka big data, które – odpowiednio wykorzystane – zapewnią polskiej gospodarce innowacyjność i wzrost produktywności. Siłą napędową dla cyfrowej gospodarki może stać się także budowa sieci 5G. – Dla pierwszej rewolucji przemysłowej kluczowe było włókiennictwo, dla drugiej – hutnictwo, dla trzeciej zaś– przemysł wytwórczy. Obecnie, w czasach czwartej rewolucji przemysłowej, jest to przemysł ICT – mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik. I...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11634

Wydanie: 11634

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament