Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfryzacja zmienia oblicze każdej branży

15 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Pogłoski o śmierci zawodu księgowego są przedwczesne. Wyspecjalizowane oprogramowanie nie zabierze mu pracy, ale na pewno zmieni jej charakter.

 

Aż 97 proc. dyrektorów twierdzi, że finanse mają kluczowe znaczenie w zakresie oceny i monitoringu ryzyka, a 73 proc. ocenia, że automatyzacja poprawia wydajność pracy i pomaga w osiągnięciu celów strategicznych – wynika z raportu SAP. Nic dziwnego, że w działach finansowo-księgowych na popularności zyskuje wyspecjalizowane oprogramowanie, które zapewnia precyzję i szybkość działania.

Dwa bieguny w biznesie

Zawód księgowego będzie ewoluował w kierunku stanowiska o charakterze menedżerskim. – W przyszłości do obowiązków księgowego będzie należała weryfikacja działalności systemów, przyjmowanie alertów i ostateczne akceptacje rekomendowanych ścieżek postępowania. Coraz bardziej zaawansowane technologie będą upraszczały wszelkie procesy finansowo-księgowe – mówi Maciej Kwasiborski, ekspert z grupy SAP. Przewiduje, że ryzyko pomyłek zostanie maksymalnie ograniczone, a wszelkie zmiany legislacyjne niemal od razu będą uwzględniane przez inteligentne narzędzia.

Pokolenie księgowych, które właśnie wchodzi na rynek, chętnie korzysta z nowinek technologicznych. – W moim przekonaniu to naturalny sposób na przeorganizowanie działów finansowo-księgowych. Sądzę nawet, że na przestrzeni pięciu–dziesięciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11634

Wydanie: 11634

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament