Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Połowa Polaków chce już ograniczać wydatki

15 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Choć obawiamy się zarówno zdrowotnych, jak i gospodarczych skutków epidemii, to te drugie będą w pełni odczuwalne dopiero za jakiś czas.

 

Z badania 4P dla BIG Infomonitor wynika, że połowa Polaków zapowiada oszczędności. – Trzech na dziesięciu mniej przeznaczy na większe zakupy, a dwóch na dziesięciu porządnie zaciśnie pasa i będzie oszczędzać na podstawowych wydatkach. Takie zachowanie jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe, ale niestety będzie dodatkowo negatywnie oddziaływało na gospodarkę, obniżając szansę na przetrwanie wielu firm i kolejnych miejsc pracy – mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG Infomonitor.

Epidemia koronawirusa uderzyła w większość sektorów polskiej gospodarki, ale obawy co do dalszego rozwoju sytuacji zaczynają się przekładać na decyzje zakupowe. Zmniejszenie konsumpcji, jednego z motorów wzrostu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11634

Wydanie: 11634

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament