Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Teleporady medyczne wolne od VAT

20 kwietnia 2020 | Podatki i księgowość | Marcin 
Szymankiewicz

Lekarze oraz podmioty lecznicze mogą udzielać świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Od takich usług nie rozlicza się podatku od towarów i usług.

Zwalnia się od podatku m.in. usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawę towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane w ramach działalności leczniczej przez podmioty lecznicze/lekarza i lekarza dentystę (zob. art. 43 ust. 1 pkt 18 i pkt 19 lit. a ustawy o VAT).

Przez wiele lat w interpretacjach i orzecznictwie przyjmowano, że nie jest możliwe zastosowanie tego zwolnienia do usług opieki medycznej świadczonej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. wideokonferencje, skype), czyli tzw. telemedycyny....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament