Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wewnętrzne rozdarcie polityka i lekarza

20 kwietnia 2020 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Twierdząc, że normalne wybory nie będą się mogły odbyć przez lata, minister zdrowia Łukasz Szumowski nie zadowolił ani prezesa PiS, ani tym bardziej opozycji.

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski znalazł się pod pręgierzem krytyki z powodu rekomendacji dotyczącej wyborów prezydenckich, którą w piątek przedstawił premierowi. Opozycja oczekiwała zapewne, że Szumowski ogłosi, że wyborów w żadnej formie nie można przeprowadzić w dającej się przewidzieć przyszłości, a ponieważ nie tak brzmiało jego przesłanie, zaczęła odsądzać go od czci i wiary, zarzucając sprzeniewierzenie się przysiędze, którą składał, zostając lekarzem.

Można jednak odnieść wrażenie, że opozycja nie wysłuchała wystąpienia ministra Szumowskiego w całości albo nie chciała go zrozumieć. Wszak składało się ono z trzech...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament