Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Otrzymaną rekompensatę należy rozpoznać na bieżąco

20 kwietnia 2020 | Podatki i księgowość | Miłosz Szulc

Środki pieniężne otrzymane w związku ze zmianą polityki cen transferowych powinny być rozpoznane jako przychód dla celów podatku dochodowego w momencie ich otrzymania.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 7 stycznia 2020 r. (0111-KDIB1-2.4010.458.2019.1.SK).

Spółka (podatnik) prowadzi działalność gospodarczą w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej, w branży farmaceutycznej. Pełnione przez nią funkcje w grupie obejmują produkcję leków. Składniki do produkcji leków spółka nabywa m.in. od podmiotu z grupy, który jest w stosunku do niej podmiotem powiązanym w rozumieniu art. 11a ustawy o CIT. Od 1 stycznia 2018 r. spółka wprowadziła zmiany w stosowanej polityce cen transferowych w odniesieniu do nabywanych surowców i półproduktów z dotychczasowej tzw. zmodyfikowanej metody odprzedaży na metodę koszt plus. Zmiana ta była podyktowana czynnikami prawnymi i ekonomicznymi na rynku farmaceutycznym. Wskutek zmiany polityki, wszystkie ceny ustalone po 1 stycznia 2018 r. zostały skalkulowane na podstawie metody koszt plus.

Spółka posiadała na stanie magazynowym nabyte od podmiotu powiązanego zapasy surowców i półproduktów, których cena została skalkulowana przy wykorzystaniu stosowanej wcześniej metody. W związku ze zmianą metody ustalania ceny, spółka przeprowadziła aktualizację wyceny zapasów do nowych cen, tak aby ich wartość bilansowa odzwierciedlała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament