Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas gospodarczych saperów

20 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek

Andrzej Malinowski prezydent Pracodawców RP Odmrożenie lub restart gospodarki – to najświeższy temat koronawirusowy. Wywołała go oficjalna zapowiedź zniesienia zakazu... wchodzenia do lasu. Nasza gospodarka wprawdzie nie opiera się na grzybach i jagodach, ale o odmrożeniu najwyższa pora zacząć myśleć.

 

Musi ono być wykonane bezbłędnie. Jak praca sapera, który „myli się tylko raz". Potrzebny jest więc plan, który poprowadzi nas przez to pole minowe. Nie chodzi wcale o daty, których tak niecierpliwie niektórzy wyglądają, tylko o w miarę precyzyjne nakreślenie kolejnych etapów, będących swoistym ciągiem przyczynowo-skutkowym.

Przejście od jednego do kolejnego etapu może nastąpić dopiero w konkretnych okolicznościach. Zależnych od liczby nowych przypadków choroby (potwierdzonych stosowanymi na szeroką skalę testami), jak też od sytuacji w gospodarce (wiarygodna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament