Bezpieczne konsultacje na odległość
Rośnie liczba udzielanych teleporad. Przybywa także specjalistów świadczących tego typu usługi.
Materiał Partnera
Od początku marca służba zdrowia koncentruje się na leczeniu Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Lekarze i pielęgniarki zaangażowani są w organizowanie pomocy osobom z objawami. Choroba jest wysoce zaraźliwa, nie ma na nią szczepionki ani pewnej terapii, więc na razie jedynym zalecanym sposobem na jej uniknięcie, wypłaszczenie krzywej zachorowań i danie czasu na zorganizowanie opieki medycznej jest zachowanie dystansu społecznego i przebywanie w domu. Koronawirus jest priorytetem, a wszystkie inne dolegliwości zeszły na dalszy plan. Ale przecież nie przestały istnieć.
– Kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów i naszych pracowników, zachęcamy, aby pozostać w domu oraz odłożyć na później niepilne wizyty u lekarza. Zgodnie z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego są to na przykład przeglądy stanu zdrowia czy bilanse dzieci – mówi prof. dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka, dyrektor ds. medycznych Medicover Polska.
W przypadku konsultacji niecierpiących zwłoki mimo wszystko należy się udać do lekarza. – Nasze centra pozostają otwarte. Aby zapewnić najlepszą opiekę i bezpieczeństwo, wprowadziliśmy przy wejściu pomiar temperatury i ankietę, która pozwoli na identyfikację osób z potencjalnymi objawami zakażenia koronawirusem. Takie osoby kierowane są do specjalnego gabinetu lekarskiego, w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta