Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy szlifują głównie angielski

20 kwietnia 2020 | e-Learning

Szkoły językowe nie narzekają na brak klientów. Znajomość co najmniej jednego języka obcego to dziś niemal konieczność. Najchętniej uczymy się angielskiego. W obecnej sytuacji na znaczeniu zyskują kursy językowe online oraz aplikacje służące 
do nauki języków obcych. Każda forma jest dobra, ważne, by znaleźć tę właściwą dla siebie i systematycznie się uczyć.

 

Czas pandemii to dobry moment na naukę języka. Zdaniem lektorów w dwa, trzy miesiące można nabyć umiejętności komunikacyjne, znacząco poszerzyć zasób słownictwa z danego obszaru, utrwalić struktury gramatyczne.

Do zalet nauki online należy przede wszystkim oszczędność czasu, redukcja kosztów, bo zdalne lekcje są dużo tańsze niż tradycyjne kursy.

– Oczywiście, nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem, ale jeśli chodzi o aspekt edukacyjny, to lekcje online są równie wartościowe, urozmaicone i dynamiczne, jak te w realnej klasie. Ich niewątpliwym plusem jest to, że słuchacze nie muszą wychodzić z domu, mogą dołączyć do lekcji z dowolnego miejsca – mówi Anna Sierpatowska, metodyk Archibalda.

Jedna z dużych szkół językowych z 75-letnim doświadczeniem w nauczaniu – ProfiLingua – kursy online uruchomiła w 2019 roku. Oferuje 16 języków obcych w formie stacjonarnej i online dla klientów indywidualnych oraz dla biznesu.

– Najczęściej wybieranymi językami są angielski, niemiecki i hiszpański, ale Polacy chętnie uczą się także języków skandynawskich i języka chińskiego. W ostatnim czasie kilkukrotnie wzrosło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament