Polacy szlifują głównie angielski
Szkoły językowe nie narzekają na brak klientów. Znajomość co najmniej jednego języka obcego to dziś niemal konieczność. Najchętniej uczymy się angielskiego. W obecnej sytuacji na znaczeniu zyskują kursy językowe online oraz aplikacje służące do nauki języków obcych. Każda forma jest dobra, ważne, by znaleźć tę właściwą dla siebie i systematycznie się uczyć.
Czas pandemii to dobry moment na naukę języka. Zdaniem lektorów w dwa, trzy miesiące można nabyć umiejętności komunikacyjne, znacząco poszerzyć zasób słownictwa z danego obszaru, utrwalić struktury gramatyczne.
Do zalet nauki online należy przede wszystkim oszczędność czasu, redukcja kosztów, bo zdalne lekcje są dużo tańsze niż tradycyjne kursy.
– Oczywiście, nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem, ale jeśli chodzi o aspekt edukacyjny, to lekcje online są równie wartościowe, urozmaicone i dynamiczne, jak te w realnej klasie. Ich niewątpliwym plusem jest to, że słuchacze nie muszą wychodzić z domu, mogą dołączyć do lekcji z dowolnego miejsca – mówi Anna Sierpatowska, metodyk Archibalda.
Jedna z dużych szkół językowych z 75-letnim doświadczeniem w nauczaniu – ProfiLingua – kursy online uruchomiła w 2019 roku. Oferuje 16 języków obcych w formie stacjonarnej i online dla klientów indywidualnych oraz dla biznesu.
– Najczęściej wybieranymi językami są angielski, niemiecki i hiszpański, ale Polacy chętnie uczą się także języków skandynawskich i języka chińskiego. W ostatnim czasie kilkukrotnie wzrosło...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta