Doktorat z e-learningu
Największe polskie uczelnie nauczają zdalnie. I robią to od lat.
Pod koniec marca – po raz pierwszy w 656-letniej historii Uniwersytetu Jagiellońskiego – posiedzenie senatu odbyło się zdalnie. Senat Szkoły Głównej Handlowej – najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce – również obraduje online. Centrum e-learningu na Politechnice Łódzkiej rozwijane jest od 2017 r., dzięki czemu uczelnia posiada już odpowiednie struktury i kadrę wyszkoloną w kształceniu na odległość. Metody zdalnego nauczania od kilkunastu lat wykorzystywane są także na Akademii Leona Koźmińskiego, która posiada własne Centrum Innowacji w Dydaktyce.
Sprawdzamy, jak największe polskie uczelnie poradziły sobie z wyzwaniem nauczania na odległość.
Choć sale wykładowe opustoszały, a studenci wrócili do domów, wykłady i ćwiczenia na większości kierunków polskich uczelni odbywają się bez większych przeszkód. Po pierwszych tygodniach oswajania się z nowym trybem zajęć i całkowitym przestawieniem się na narzędzia zdalnej komunikacji uczelnie realizują swój program dalej dzięki chmurowym narzędziom do zdalnej nauki, takim jak np. Office 365 czy Microsoft Teams.
– Musimy pamiętać, że technologie w e-learningu nie są celem samym w sobie, są narzędziem służącym do efektywnego kształcenia. W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta