Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samokontrola we własnej łazience

20 kwietnia 2020 | Sport | Kamil Kołsut
źródło: materiały prasowe

Amerykanie wprowadzają badania antydopingowe na odległość. To może pomóc nie tylko w czasach koronawirusa.

Koronawirus postawił światowy system antydopingowy w trudnej sytuacji. Część laboratoriów została zamknięta, a większość agencji nie testuje zawodników lub robi to w sposób ograniczony. Najlepsi sportowcy muszą oczywiście zgłaszać miejsce pobytu w systemie ADAMS i liczyć się z tym, że odwiedzą ich kontrolerzy, ale na razie do drzwi gwiazd mało kto puka.

Agencjom pozostały działania śledcze, monitorowanie profili hematologicznych i sterydowych zawodników oraz działania edukacyjne.

Potrzeba jest matką wynalazków, a nowych metod w walce z dopingiem próbuje Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA). Dwanaście lat temu to jej przedstawiciele wymyślili i wdrożyli powszechnie używane dziś paszporty biologiczne. Teraz znowu próbują być pionierami.

Plan kontroli antydopingowej online wystartował dwa tygodnie temu. Bierze w nim udział 15 czołowych amerykańskich sportowców: sprinterzy Noah Lyles i Allyson Felix, płotkarka Sydney McLaughlin czy pięciokrotna mistrzyni olimpijska w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament