Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorząd Dolnego Śląska wspiera służbę zdrowia

20 kwietnia 2020 | Życie Regionów
Na Dolnym Śląsku każdego dnia wykonywanych jest nawet tysiąc testów
źródło: materiały prasowe
Na Dolnym Śląsku każdego dnia wykonywanych jest nawet tysiąc testów
źródło: Rzeczpospolita
Laboratorium w szpitalu przy ul. Kamieńskiego jest kolejnym, które zostało otwarte w ostatnich tygodniach
źródło: materiały prasowe
Laboratorium w szpitalu przy ul. Kamieńskiego jest kolejnym, które zostało otwarte w ostatnich tygodniach

W ramach stworzonego specjalnie w celu walki z koronawirusem Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony Zdrowia do szpitali i innych placówek trafią niemal 42 mln zł. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Pandemia koronawirusa z dnia na dzień zmieniła nasze życie. Niespodziewanie cały system służby zdrowia stanął w obliczu wyzwań na niespotykaną dotąd skalę.

W swoim regionie konkretne działania na rzecz pomocy pracownikom ochrony zdrowia podjął samorząd województwa dolnośląskiego. Już w pierwszych dniach kryzysu związanego z pandemią z inicjatywy zarządu województwa został stworzony Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Jego łączna wartość sięga 42 mln zł. Program finansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Nikt nie zostanie bez pomocy

Za te środki dolnośląskie szpitale i pogotowia ratunkowe mogą kupić specjalistyczny sprzęt do walki z pandemią. Chodzi m.in. o karetki pogotowia, respiratory (w tym respiratory mobilne, inwazyjne i nieinwazyjne), defibrylatory, aparaty USG, sprzęt do dezynfekcji i zamgławiania (ozonometry), ultrasonografy, pompy infuzyjne, środki ochrony indywidualnej, sprzęt do diagnostyki genowej koronawirusa (testery), kardiomonitory i pulsoksymetry, katnografy, komory izolacyjne – BIOBAG do transportu sanitarnego chorych.

Wsparcie trafi także do innych jednostek, których funkcjonowanie jest istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jak podkreśla Urząd Marszałkowski, nikt nie zostanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament