Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje na doskonalenie produktów i technologii z „szybkiej ścieżki”

26 lutego 2021 | Biznes w czasie pandemii | Michał Kołtuniak
źródło: Rzeczpospolita

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz ostatni ogłasza konkurs na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych ze środków programu „Inteligentny rozwój".

Działanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa", czyli jedna z części programu „Inteligentny rozwój", była w ostatnich latach jednym z najważniejszych źródeł finansowania innowacyjnych projektów. To właśnie z jego budżetu przedsiębiorcy mogli finansować największe projekty badawczo-rozwojowe, czyli takie, które służyły tworzeniu nowych lub doskonaleniu obecnych produktów (technologii), które później miały trafiać na rynek.

Od samego początku program wsparcia prac badawczych (badań przemysłowych) i rozwojowych cieszył się dużym zainteresowaniem firm, o czym może świadczyć fakt szybkiego wyczerpywania kolejnych konkursowych budżetów. A bywało przecież, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznawało łącznie w formie bezzwrotnych dotacji nawet miliard złotych (przykładowo taki był budżet jednego z konkursów przeprowadzonego w 2017 r., a skierowanego do małych i średnich firm). Tym razem do wydania zostało 300 mln zł, podzielone pomiędzy duże oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Ogólne i wyspecjalizowane

Uczestnicy wcześniejszych konkursów lub przynajmniej śledzący informacje o programie „IR", wiedzą, że część naborów odbywała się na zasadzie wolnego tematycznie dostępu, część miała swój wyraźny profil. Pierwszy rodzaj konkursu oznaczał więc, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11898

Wydanie: 11898

Spis treści

Reklama

Biznes Trendy + Komunikaty

Logistyka Transport Spedycja

Nieprzypisane

Zamów abonament