Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od cyfryzacji odwrotu już nie ma

26 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia dobitnie pokazuje, jak ważną rolę w funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia odgrywają nowoczesne narzędzia informatyczne.

 

Eksperci szacują, że globalny rynek telemedycyny w 2026 r. osiągnie wartość ponad 185 miliardów dolarów, a rok do roku będzie rósł o 23,5 proc. W postpandemicznej rzeczywistości rozwój telemedycyny wyraźnie przyspieszył.

– Pandemia stała się katalizatorem nie tyle samych technologii, bo one istniały już wcześniej, ile akceptacji społecznej takich rozwiązań jak np. zdalny monitoring funkcji życiowych. To, co jeszcze rok temu było trudne do wyobrażenia, dziś staje się codziennością – podkreśla Robert Strzelecki, prezes grupy TenderHut, której programiści pracują nad rozwiązaniami m.in. z zakresu telemedycyny.

Technologie informatyczne zmieniają nie tylko sposób, w jaki się leczymy, lecz również model komunikacji z lekarzem czy sposób realizacji recepty. I choć w tej sferze nadal jest dużo do zrobienia, to nie da się zaprzeczyć, że w ostatnich latach zrobiliśmy duży postęp.

Rzut oka na statystyki

Cyfryzacja znacząco usprawnia pracę przedstawicieli służby zdrowia. I tak na przykład dzięki przyspieszeniu i automatyzacji obsługi e-skierowań personel oszczędza czas, który może wykorzystać na przyjęcie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11898

Wydanie: 11898

Spis treści

Reklama

Biznes Trendy + Komunikaty

Logistyka Transport Spedycja

Nieprzypisane

Zamów abonament