Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaży pustych kartridżów po tonerach bez kodów GTU

21 czerwca 2021 | Podatki i księgowość | Marcin Szymankiewicz

Faktur dokumentujących sprzedaż pustych opakowań po zużytych tonerach i atramentach do drukarek komputerowych nie ujmuje się w ewidencji JPK_V7M/JPK_V7K z oznaczeniami grup towarów i usług.

 

Wiele firm uzyskuje przychody ze sprzedaży pustych opakowań (kartridżów) po zużytych tonerach i atramentach do drukarek komputerowych (są one klasyfikowane w PKWiU 2015 w grupowaniu: 28.23.22.0 – części i akcesoria do maszyn biurowych). Pojawia się zatem pytanie, czy faktury dokumentujące ich sprzedaż powinny być prezentowane w ewidencji JPK_V7M/JPK_V7K z kodami GTU.

Ewidencja sprzedaży JPK_V7M/JPK_V7K zawiera następujące oznaczenia dotyczące dostawy m.in.:

- odpadów, wyłącznie określonych w poz. 79–91 załącznika nr 15 do ustawy o VAT – oznaczenie „05" (zob. § 10 ust. 3 pkt 1 lit. e rozporządzenia w sprawie JPK_VAT),

- urządzeń elektronicznych oraz części i materiałów do nich, wyłącznie określonych w poz. 7–9, 59–63, 65, 66, 69 i 94–96 załącznika nr 15 do ustawy o VAT – oznaczenie „06" (zob. § 10 ust. 3 pkt 1 lit. f rozporządzenia w sprawie JPK_VAT).

Pozycje załącznika

W poz. 7, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament