Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkaniówka w gorączce. Robi się trochę nerwowo

21 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek | Aneta Gawrońska
źródło: Rzeczpospolita

Coraz drożej jest i na rynku pierwotnym, i wtórnym. Mimo to lokale sprzedają się nawet w kilka dni. Deweloperzy mają problemy z uzupełnianiem oferty. Za wzrostem cen nie nadążają stawki najmu.

 

Mieszkania wciąż drożeją. RynekPierwotny.pl podaje, że w Warszawie ceny nowych lokali w ciągu roku poszły w górę z 10,5 do 11,1 tys. zł (6 proc.) za mkw., w Krakowie – z 9,5 do 10,5 tys. zł (10 proc.), we Wrocławiu – z ponad 8,6 do niemal 9,4 tys. zł (9 proc.), a w Gdańsku – z 9 do ponad 9,7 tys. zł (8 proc.). Najbardziej, o 14 proc., do ponad 7,2 tys. zł, zdrożały mieszkania w Łodzi. Najmniej, o 2 proc., z 7,6 do ponad 7,7 tys. zł – w Poznaniu.

Przechować majątek

Anton Bubiel, prezes Rentier.io i dyrektor operacyjny SonarHome, tłumaczy, że jednym z czynników nakręcających wzrost cen mieszkań w ostatnim czasie były rekordowo niskie stopy procentowe i oczekiwania inflacyjne. – Według oficjalnych danych inflacja jest na wysokim poziomie (4,7 proc. r./r.) – mówi. – Rzeczywisty wzrost cen poszczególnych produktów i usług...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament