Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Apetyty na podwyżki stóp procentowych wkrótce powrócą

21 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek | Grzegorz Siemionczyk
źródło: Rzeczpospolita

Ostatnie sygnały z NBP osłabiły oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych już w tym roku. Działania innych banków mogą je znów nasilić.

 

Na zaplanowanym na wtorek posiedzeniu stopy procentowe podwyższy prawdopodobnie Narodowy Bank Węgier (MNB). Jednoznacznie zapowiedział to niedawno zastępca gubernatora tej instytucji Barnabás Virág, ale już majowy komunikat węgierskiego komitetu polityki pieniężnej przygotowywał grunt pod taką zmianę.

Tymczasem jeszcze w kwietniu ekonomiści w większości sądzili, że MNB przystąpi do zaostrzania polityki pieniężnej dopiero na początku 2023 r., jako ostatni z banków centralnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj wygląda na to, że normalizacja polityki pieniężnej na Węgrzech rozpocznie się wcześniej niż nie tylko w regionie, ale w całej Unii Europejskiej. Niepewność dotyczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament