Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grupa LOTOS na drodze do transformacji

21 czerwca 2021 | Dodatki Jednodniowe
Produkcja paliw alternatywnych wiąże się z koniecznością zastosowania metod przyjaznych środowisku
autor zdjęcia: Wojtek Rojek
źródło: Rzeczpospolita
Produkcja paliw alternatywnych wiąże się z koniecznością zastosowania metod przyjaznych środowisku

Gospodarki świata odwracają się od paliw kopalnych i duże nadzieje pokładają w odnawialnych źródłach energii oraz paliwach alternatywnych. Widać to dobitnie w prowadzonej w tym zakresie polityce UE. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z GRUPĄ LOTOS

Trend ten wymusza na koncernach paliwowych, takich jak Grupa LOTOS, odpowiednie działania, które zabezpieczą je w zmieniającej się rzeczywistości. Pomorski koncern nie zostaje w tyle.

– Grupa LOTOS to koncern paliwowy, który stale inwestuje w swój rozwój. Jednak unowocześnianie bieżącej działalności to nie wszystko. Zdajemy sobie sprawę ze zmieniającej się rzeczywistości, w której kluczową rolę odgrywa ochrona środowiska naturalnego. Przyśpieszająca transformacja energetyczna wymusiła na nas działania, które pozwolą spółce śmiało patrzeć w przyszłość. Postawiliśmy więc przede wszystkim na inwestycje związane z rozwojem paliw alternatywnych – wyjaśnia Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Paliwo przyszłości

W tej dziedzinie gdański koncern ma już spore doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o wodór, nazywany paliwem przyszłości. To właśnie ten gaz ma być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament