Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

To będzie dobry rok dla krajowej turystyki

21 czerwca 2021 | Życie Regionów | Piotr Skwirowski
Dla większości Polaków wakacje w kraju to przede wszystkim wyjazd nad morze
źródło: ppart/shutterstock
Dla większości Polaków wakacje w kraju to przede wszystkim wyjazd nad morze

W kurortach i gminach turystycznych przed rozpoczynającym się za chwilę sezonem turystycznym panuje optymizm. – To będzie bardzo dobry rok – słyszymy.

lada chwila w polskich kurortach i miejscowościach wypoczynkowych rozpocznie się letni sezon turystyczny. Właściciele działających tam hoteli, pensjonatów, kempingów, pól namiotowych, barów i restauracji, ale też sklepów czy firm transportowych i turystycznych, którzy liżą rany po długich miesiącach zamrożenia, patrzą nań z nadzieją.

Morze

– Zeszłoroczny letni sezon turystyczny był dla nas bardzo dobry. Turyści licznie do nas przyjeżdżali od Bożego Ciała do września – mówi Marta Balicka, dyrektor Biura Promocji i Obsługi Ruchu Turystycznego gminy Jastarnia. – Tegoroczny sezon też się tak rozpoczyna i już od kilku tygodni jest bardzo intensywny – dodaje. Jak mówi, w Jastarnii wypoczywa sporo turystów z Niemiec i Szwecji. – Dużo dają nasze działania promocyjne. To będzie dobry rok – przewiduje Balicka.

To samo słyszymy w Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Latem zeszłego roku mieliśmy duże natężenie ruchu turystycznego. Dużo ludzi przyjeżdżało nie tylko nad morze, ale też na Kaszuby, Kociewie czy Żuławy. Staramy się promować te regiony. Dobrze funkcjonowała agroturystyka – mówi Marta Chełkowska, dyrektor departamentu turystyki w Urzędzie Marszałkowskim woj. Pomorskiego i prezes PROT.

Dodaje, że dopisywali też turyści z zagranicy, którzy nad morzem stanowią nawet jedną piątą gości. – To efekt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament