PGNiG – nowa energia z innowacji
Wymogi środowiskowe, dążenie do neutralności klimatycznej czy ustępująca pandemia koronawirusa to przesłanki dla przełomowych zmian w życiu społecznym i gospodarczym. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PGNIG
Innowacyjność, która zmusza do nieustannego poszukiwania sposobów pozwalających pokonać własne ograniczenia, rutynę i utarte schematy, jest warunkiem rozwoju. Innowacje są zatem kluczem do wzrostu.
Zadaniem przedsiębiorstw, takich jak Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jest właściwe diagnozowanie wyzwań stojących przed koncernem i całą gospodarką, a równocześnie formułowanie właściwych odpowiedzi na wymagania, jakie stawia przed nami przyszłość.
Biometan i wodór – paliwa do przyszłości
Jednym z działań, zainicjowanych w kontekście dążenia państw europejskich w kierunku neutralności klimatycznej, jest strategiczny zwrot PGNiG, mający na celu rozwój źródeł zielonej energii i segmentu paliw alternatywnych. Unikalne w skali całego kraju doświadczenia i umiejętności, pozwalają firmie na realizację nowatorskich projektów w dziedzinie wytwarzania i dystrybucji nowych odnawialnych paliw gazowych. Dokładnie zdiagnozowane problemy i wyzwania w rozwoju tych segmentów w Polsce pozwalają na podjęcie projektów, które umocnią lub zbudują kompetencje i pozycję Grupy Kapitałowej PGNiG w nowych obszarach – wytwarzania i wykorzystania biometanu oraz magazynowania i dystrybucji wodoru.
Inicjatywą uwalniającą potencjał innowacyjności spółki, ale i całej gospodarki, jest, uruchomiony rok temu, program wodorowy....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta