Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiele spółek podczas pandemii nabrało masy krytycznej

21 czerwca 2021 | Dodatki Jednodniowe | Michał Duszczyk
źródło: materiały prasowe

Covid sprawił, że duża liczba biznesów cyfrowych w Polsce urosła średnio o 100 proc. rok do roku. W konsekwencji przekroczyły one pewną granicę, która dotąd była trudna do pokonania – mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital.

 

Digitalizacja polskich firm przyspiesza, zmienia się ich podejście do innowacji. Na ile to pandemia stała się jednym z motorów owej transformacji?

Historycznie każde wielkie wyzwanie było motorem postępu. I wojna światowa przyniosła rozkwit praw i wolności obywatelskich. Po II wojnie światowej rozwinął się proces globalizacji i bogacenia się społeczeństw. Zimna wojna skutkowała wyścigiem kosmicznym i technologicznym. Z kolei pandemia Covid-19 stała się impulsem do przyspieszonej cyfrowej transformacji. Firma McKinsey przeprowadziła niedawno badanie, które pokazuje, że ostatni rok przyniósł efekt siedmiu ostatnich lat transformacji cyfrowej. Mówiąc precyzyjniej – wzrost cyfrowych interakcji klienckich wzrósł w latach 2012–2019 z 13 na 36 proc. Tymczasem w 2020 r. zanotowano skok z 36 do 58 proc. Te dane to najprostsza odpowiedź na pytanie, jak covid wpłynął na rozwój digitalizacji.

To liczby. Pokazują, jak bardzo stajemy się społeczeństwem cyfrowym. A na ile zmieniła się świadomość samych przedsiębiorców w tym zakresie?

Covid paradoksalnie wskazał, wręcz wymusił rozwiązania, które wydawały się poprzednio niemożliwe. Przygotowaliśmy raport „Quo Vadis. 2.0. 7 Years of digital transformation in 12 months", w którym zawarte jest m.in. zestawienie czasu trwania zmian organizacyjnych w firmach – przed...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament