Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usprawnienia w logistyce z korzyścią dla środowiska

21 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Platforma Control Tower pozwoliła na optymalizację całej logistyki – mówi Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki w LPP. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z LPP

 

LPP, producent i dystrybutor odzieży, to także firma z bardzo rozbudowanym łańcuchem logistycznym. W tym obszarze dużo się ostatnio dzieje, wdrożyliście m.in. Control Tower. Co to za projekt?

Jest to platforma cyfrowa usprawniająca zarządzanie całością procesów logistycznych, dostępna dla wszystkich uczestników naszego łańcucha dostaw – a obecnie jest ich już prawie 1000, biorąc pod uwagę zarówno producentów, jak też nasze działy kupieckie czy dział logistyki. To kolejny krok w kierunku digitalizacji naszych procesów, tym razem w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Jest to jeden z najważniejszych projektów realizowanych w LPP. W skład platformy wchodzi m.in. portal dostawcy, dzięki któremu możemy zarządzać zamówieniami, komunikować się z naszymi kilkuset dostawcami oraz wymieniać informacje i dokumenty handlowe. Warto podkreślić, że wymiana danych przebiega w czasie rzeczywistym.

Kolejnym elementem, który usprawnia Control Tower, jest rezerwacja kontenerów. Daje także możliwość współpracy z armatorami i spedytorami, a także planowania dostaw do naszego centrum dystrybucyjnego. W ramach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament