Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prowizja i nadwyżka ceny też do rozliczenia

28 lipca 2021 | Rachunkowość | ALEKSANDRA TARKA

Za podstawę opodatkowania kompleksowej usługi pośrednictwa świadczonej przez spółkę na rzecz hoteli partnerskich, z wykorzystaniem bonu uprawniającego ostatecznego nabywcę do pobytu w wybranym hotelu, należy uznać wszystko, co stanowi zapłatę.

 

W 2015 r. spółka wystąpiła o interpretację przepisów o VAT. Konkretnie chodziło o opodatkowania sprzedaży bonów i jej dokumentowania oraz podstawy opodatkowania dla świadczonych usług pośrednictwa. Podatniczka wyjaśniła, że w przyszłości będzie chciała oferować sprzedaż wirtualnych bonów, które będą w pełni przedpłacone przez klientów i wykorzystywane przez firmy do sprzedaży promocyjnej swoich produktów lub jako prezenty dla konsumentów końcowych. Z wniosku wynikało, że wykorzystanie bonów może nastąpić tylko i wyłącznie poprzez system rezerwacyjny za pośrednictwem strony internetowej, na którym będą znajdować się oferty od hoteli partnerskich, z którymi spółka nawiąże współpracę. Bony będą zaś „konsumowane" przez końcowych odbiorców do krótkich pobytów w hotelach partnerskich, a pobyty te będą z góry opłacone przez klientów (podmioty gospodarcze). Poszczególne rodzaje bonów będzie można wykorzystać dla odpowiednio skonstruowanych pakietów o ściśle określonych wartościach. Ceny zakupu bonów dla klientów prowadzących działalność w zależności od ilości, będą sprzedawane z rabatami od 8 do 15...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament