Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Weterani na pierwszy ogień

28 lipca 2021 | Świat | Aleksandra Słabisz

Z powodu rosnącej liczby zakażeń w niektórych hrabstwach Kalifornii przywrócono w połowie lipca obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach (zdjęcie wykonane w Hollywood)
źródło: AFP
Z powodu rosnącej liczby zakażeń w niektórych hrabstwach Kalifornii przywrócono w połowie lipca obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach (zdjęcie wykonane w Hollywood)

Ameryka walczy z wariantem delta. Pojawiają się nakazy szczepień.

Departament ds. Weteranów, który zarządza jednym z największych systemów opieki zdrowotnej w kraju, w poniedziałek zapowiedział, że jego 100 tys. pracowników medycznych będzie musiało zaszczepić się przeciw covidowi. To pierwsza agencja federalna, która wprowadza taki wymóg, ale zdaniem ekspertów za jej przykładem mogą pójść kolejne.

W obliczu rosnącego zagrożenia szybko rozprzestrzeniającą się odmianą koronawirusa – delta – podobne rozporządzenia wprowadziły w ostatnich dniach lokalne samorządy.

W stanie Kalifornia oraz w mieście Nowy Jork pracownicy zatrudniani przez stan i miasto będą musieli albo zaszczepić się, albo co tydzień badać na obecność wirusa. Wymóg ten obejmie ponad 2,2 mln osób w Kalifornii oraz 45 tys. w mieście Nowy Jork. Przed takim wyborem stanęły też tysiące pracowników szpitali w całym kraju, w tym prestiżowego Mayo Clinic.

– Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, rodzin, społeczności i narodu zależą od tego. Wiemy, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu powikłaniom oraz zgonom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament