Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pisowski rajd walcem

28 lipca 2021 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Partia Jarosława Kaczyńskiego ściga się z czasem. Widzi, że to dla niej może ostatnie chwile, by w ogóle myśleć o wykorzystaniu ustaw do uderzenia w biznes i niezależne media.

Legislacyjny walec PiS się toczy, zupełnie jakby Jarosław Kaczyński był pewien, że zarówno dla ustawy podatkowej wprowadzającej Polski Ład, jak i dla lex TVN ma zapewnioną większość. W obu tych kwestiach jednak nie wydaje się to przesądzone, bo sprzeciw zapowiada należące do Zjednoczonej Prawicy Porozumienie Jarosława Gowina, które ma dziewięcioro posłów. Klub PiS liczy 232 posłów, co oznacza, że jeśli wszyscy członkowie Porozumienia będą lojalni wobec siebie, by przegłosować obie ustawy, będzie potrzeba co najmniej siedmiu posłów z innych partii.

Z Polskim Ładem PiS sam skomplikował sobie życie. Ustawa nowelizująca podatki i wiele innych ustaw nie ma poparcia Gowina, ponieważ w obecnym kształcie jest bardzo ryzykowna dla klasy średniej i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament