Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kardynał na ławie oskarżonych

28 lipca 2021 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Proces kardynała Angela Becciu ma na celu nie tylko wymierzenie sprawiedliwości. Ma też udowodnić światu, że Stolica Apostolska czyni, co może, aby odzyskać wiarygodność i zaufanie.

Kościół katolicki traci w ostatnim czasie w błyskawicznym tempie szacunek i uznanie w oczach wiernych. To rezultat skandali pedofilskich, finansowych i obyczajowych. Papież Franciszek pragnie odnowy Kościoła poprzez większą przejrzystość spraw kościelnych. Przynajmniej jeżeli chodzi o finanse, jest to strategia ryzykowna, gdyż w trakcie rozpoczętego we wtorek procesu światło dzienne może ujrzeć ich cała mroczna strona.

Na sali sądowej w Muzeum Watykańskim proces kardynała oraz dziewięciu innych osób śledzi grono dziennikarzy, co gwarantuje, że cały obraz manipulacji finansowych, szantaży, nepotyzmu, nadużywania władzy i prania pieniędzy zostanie opisana. Zainteresowanie jest ogromne,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament