Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zgoda PiS tylko na poprawkę Kukiza

28 lipca 2021 | Kraj | Marek Kozubal

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt ustawy potocznie nazywanej lex anty-TVN. Uwzględnione zostały tylko poprawki wprowadzone przez przedstawiciela Kukiz'15.

 

Autorzy projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji – posłowie PiS na czele z Markiem Suskim – chcą przeforsować zmiany właścicielskie amerykańskiej spółki TVN SA. Co prawda formalnym właścicielem TVN jest zarejestrowany w Niderlandach Polish Television Holding, ale stacja należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Ustawa zmierza do tego, aby Amerykanie odsprzedali ponad 49 proc. udziałów w TVN.

We wtorek projektem zajęła się sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Suski z PiS bronił proponowanych zmian. Twierdził, że jest to „uszczelnienie systemu europejskiego" i zmiana czysto gospodarcza, bo podobne przepisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament