Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Portal internetowy w spisie z natury

17 listopada 2021 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

∑ Jestem przedsiębiorcą – czynnym podatnikiem VAT, prowadzę działalność gospodarczą związaną z programowaniem. W jej ramach stworzyłem portal internetowy. Portal ten, tworzyłem sam we własnym zakresie, a jedynie niektóre specjalistyczne prace zlecałem innym programistom, na co wystawiali oni faktury. Od nakładów związanych z wytworzeniem tego portalu przysługiwało mi prawo do odliczenia podatku naliczonego. Z przyczyn osobistych obecnie jestem zmuszony zakończyć prowadzenia działalności gospodarczej. Wykreślę swoją działalność z rejestru CEIDG i podatników VAT. Czy w takim przypadku, powinienem umieścić portal w spisie z natury towarów, a tym samym dokonać rozliczenia podatku VAT od wartości portalu? – pyta czytelnik.

 

Opodatkowaniu podatkiem podlegają również towary w przypadku, o którym mowa w art. 14 ustawy o VAT (art. 5 ust. 3 zdanie pierwsze ustawy o VAT).

Opodatkowaniu podatkiem podlegają towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów, m.in. w przypadku zaprzestania przez podatnika, o którym mowa w art. 15 ustawy o VAT, będącego osobą fizyczną albo przedsiębiorstwem w spadku wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, obowiązanego, na podstawie art. 96 ust. 6 ustawy o VAT, do zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego (zob. art. 14 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament