Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadgraniczne rygory zostaną na dłużej

17 listopada 2021 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Zakaz wstępu na tereny przy Białorusi ma być przedłużony ministerialnym rozporządzeniem. To narusza konstytucję – mówią prawnicy i posłowie opozycji.

W Sejmie trwają prace nad ustawą, która ma przedłużyć niektóre rygory stanu wyjątkowego nad granicą z Białorusią. Stan ten przestanie bowiem obowiązywać z końcem listopada, a konstytucja nie pozwala go przedłużać. Rząd zaproponował więc, by w tym celu znowelizować ustawę o granicy państwowej i dać nowe uprawnienia ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Szeroka strefa

Według projektu minister ten będzie mógł w drodze rozporządzenia wprowadzić zakaz wstępu na obszar nadgraniczny dla osób, które tam nie mieszkają na stałe, nie pracują albo nie pełnią służby. Jednak w projekcie nie wskazano, czy takie ograniczenie miałoby obowiązywać na tym samym terenie co dziś. Wspomniano tylko, że chodzi o strefę nadgraniczną. Według art. 12...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament