Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Charyzmatyczny chłopak ze Śląska

17 listopada 2021 | Komentarze | Bogusław Chrabota
autor zdjęcia: Magdalena Jodłowska
źródło: Fotorzepa

Kamil Durczok (1968–2021) Każda informacja o przedwczesnej śmierci niesie ze sobą ładunek tragizmu. W tym przypadku jest on wyjątkowo ciężki. Kamil Durczok miał zaledwie 53 lata.

Dla dziennikarza to moment, kiedy wchodzi się w najlepszą fazę zawodowego życia. To właśnie wtedy może zaprocentować zdobywane przez lata reporterskie i prezenterskie doświadczenie, dojrzewa głos, wietrzeją z głowy zbyt szybkie i pochopne myśli, a szlachetnieją idee.

W wypadku Kamila, wskutek jego pokomplikowanych losów, był to scenariusz niemożliwy, ale bardzo bym chciał, by został w naszej pamięci w swoim pierwszym wcieleniu. Wielokrotnie krzyżowały się nasze ścieżki, choć nigdy nie pracowaliśmy w jednej redakcji. Zawsze był to kontakt z kimś z zewnątrz, ale też kimś ze świecznika, ze szczytów popularności, kimś – a wielu w to wierzyło – w czepku urodzonym.

Zaczynał jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament