Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Worek pieniędzy na lokal z płyty

17 listopada 2021 | Ekonomia i rynek | ANETA GAWROŃSKA
Ceny wielko-płytowych mieszkań  rosną proporcjonalnie do wzrostu  cen innych  nieruchomości
źródło: ArtMediaFactory - shutterstock
Ceny wielko-płytowych mieszkań rosną proporcjonalnie do wzrostu cen innych nieruchomości

Metr kwadratowy mieszkania w blokowisku w Warszawie w październiku był wyceniany średnio na 11,7 tys. zł – o 8,3 proc. więcej niż rok temu. W Gdańsku ceny mkw. takich lokali wzrosły z 9,2 do 10,4 tys. zł, a w Krakowie – z 8,7 do 9,9 tys. zł.

 

We wrześniu ok. 18 proc. wszystkich wyświetleń ofert mieszkań na sprzedaż w portalu Otodom to lokale z wielkiej płyty. Najczęściej przeglądane są oferty z Warszawy i Łodzi. – Najmniejsze zainteresowanie mieszkaniami tego typu widać w Krakowie i Wrocławiu – wskazuje Jarosław Krawczyk, ekspert Otodomu. – W przypadku lokali na wynajem najczęściej wyświetlane są oferty z Łodzi, Gdyni i Warszawy, najrzadzie ponownie z Krakowa i Wrocławia.

Mniejsza oferta

Otodom podaje, że we wrześniu najwięcej ogłoszeń mieszkań na sprzedaż w wielkiej płycie – ponad 4 tys. – było na największym rynku, czyli w Warszawie. – To o 16 proc. mniej niż jeszcze w zeszłym roku – zauważa Jarosław Krawczyk. – Na kolejnych miejscach są Wrocław z 1,3 tys. ogłoszeń (rok temu 1,5 tys. ), Łódź i Kraków z mniej więcej 1,1 tys. (1,2 tys. w Krakowie, 1,3 tys. w Łodzi we wrześniu ub.r.). Najwyraźniej oferta mieszkań w wielkiej płycie się zmniejsza, choć nie są to drastyczne spadki – zaznacza.

W przypadku mieszkań na wynajem prym także wiedzie Warszawa z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament