Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co Merkel wystawiła na szwank

17 listopada 2021 | Komentarze | Jerzy Haszczyński

Merkel na pożegnanie popełniła błąd. Nie ma uzasadnienia dla prowadzenia bezpośrednich negocjacji z Łukaszenką przez przywódcę państwa UE. Poza humanitarnym. A co z humanitaryzmem wobec ofiar białoruskiego reżimu?

Gerald Knaus to autor planu wyjścia z największego kryzysu migracyjnego Unii z 2015 r., czyli umowy z Turcją. Zapytany teraz o to, jak rozwiązać obecny kryzys na granicy Białorusi z Polską, powiedział Jędrzejowi Bieleckiemu w „Rz": „Nie można ulegać szantażowi Łukaszenki". Bo jeżeli „parę tysięcy imigrantów" wystarczy do zmiany polityki unijnej wobec Białorusi, to „bezpieczeństwo krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a w szczególności Ukrainy, zostanie wystawione na szwank".

To częściowo mogło się właśnie stać. Nie piszę „stało się", bo rozmowa telefoniczna Merkel z Łukaszenką nie jest przecież...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament