Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca zdalna nie może oznaczać izolacji

17 listopada 2021 | Ekonomia i rynek
81 proc. pracowników  chce zachować mieszany  styl pracy
źródło: materiały prasowe
81 proc. pracowników chce zachować mieszany styl pracy

Firmy, w których pracuje się dzisiaj częściowo w biurze, a częściowo w domu, chcąc nie chcąc, sprzyjają odosobnieniu. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z HB REAVIS

 

Chociaż firmy coraz skuteczniej wdrażają model hybrydowy, pułapka zaburzonych interakcji społecznych pozostaje realnym zagrożeniem dla dobrostanu ich pracowników. Wśród tych ostatnich, jak wynika z badań Harvard Business School, 81 proc. chce zachować mieszany styl pracy. Warto zrekompensować im ograniczony kontakt ze współpracownikami, z którymi jeszcze kilkanaście miesięcy temu codziennie dzielili biurko lub stolik w biurowej kantynie.

Z myślą o pracownikach

Coraz więcej badaczy zwraca uwagę, że praca hybrydowa ogranicza szanse pracowników na interakcje w sytuacjach społecznych, co negatywnie wpływa na ich psychikę, w skrajnych przypadkach prowadząc nawet do stanów depresyjnych i lękowych. Może też źle oddziaływać na wydajność i rozwój zawodowy, zaburzając proces dzielenia się osiągnięciami i dobrze zrealizowanymi zadaniami z przełożonymi, co w normalnej sytuacji zwiększałoby szanse na otrzymanie awansu lub nagrody. Znaczenie tego zjawiska może być zauważalne zwłaszcza w środowiskach o niskiej kulturze informacji zwrotnej.

Do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12118

Wydanie: 12118

Spis treści
Zamów abonament