Cash back a opodatkowanie VAT
Podstawowym kryterium pozwalającym na ustalenie, czy dokonany zwrot kosztów między podmiotami podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jest ustalenie, czy spełniona została definicja rabatu.
W ostatnich latach na dużej popularności zyskały promocje w formie przyznawania klientom zwrotu części środków za wykonane zakupy (cash back). Promocja cash back w większości przypadków odbywa się za pośrednictwem specjalnego portalu cashbackowego zarządzanego przez organizatora promocji, na którym konsument poprzez na przykład podanie numeru paragonu zgłasza chęć otrzymana zwrotu za wykonane zakupy. Promocje cashbackowe odywają się również na poziomie dostawcy (producenta towaru)/dystrybutora (hurtowni) oraz sklepów.
Zwrot gotówki
Zgodnie z obowiązującą ustawą VAT oraz podejściem organów podatkowych, aby dana usługa podlegała opodatkowaniu VAT musi istnieć bezpośredni związek o charakterze przyczynowym pomiędzy świadczoną usługą a otrzymanym świadczeniem wzajemnym, w ten sposób, że zapłacone kwoty stanowią rzeczywiste wynagrodzenie za usługę świadczoną w ramach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta