Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na szczytach stabilnie

22 czerwca 2022 | Ranking Kancelarii Prawniczych | Wojciech Tumidalski

Liderem kolejny raz jest Dentons. Trzy kolejne kancelarie zamieniły się miejscami: CMS, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Domański Zakrzewski Palinka. Tylko one mają zespoły liczące ponad stu adwokatów i radców.

Pierwsza czwórka kancelarii prawnych w Polsce zatrudnia łącznie 489 adwokatów i radców prawnych, w każdej ponad stu. Gdy chodzi o ogólną liczbę prawników, dwusetkę przekraczają tylko dwie – Dentons (227 prawników) i CMS (206).

Przetasowania na szczycie

Dentons umocnił się na pierwszej pozycji, rozszerzając zespół prawników, także tych z uprawnieniami. Ale konkurencja nie śpi. Za plecami lidera jest już CMS, który awansował o dwie pozycje i ma tylko o 21 prawników mniej niż Dentons. Z kolei kancelaria SK&S spadła z miejsca drugiego na trzecie, mając jedynie dwóch adwokatów i radców mniej od CMS. O jedno miejsce, na czwarte, spadła też kancelaria DZP.

Czołówkę goni kancelaria Baker McKenzie, która wskoczyła z siódmego miejsca na piąte, a za nią na pozycji szóstej utrzymała się WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. W górę o jedną pozycję (na miejsce siódme) idzie DLA Piper Giziński Kycia.

Pierwsza kancelaria spoza Warszawy uplasowała się na pozycji ósmej. To krakowska SPCG T. Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski z Krakowa. Ma ogółem 106 prawników, a 71 z nich posiada uprawnienia do występowania przed sądem. W porównaniu z zeszłym rokiem awansowali z pozycji 12.

Awans o dwie pozycje (na miejsce dziewiąte)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament