Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchodźcy i walczący otrzymali wsparcie

22 czerwca 2022 | Ranking Kancelarii Prawniczych | Wojciech Tumidalski

Kancelarie nie czekały na odgórny sygnał. Wiadomość o wojnie u naszych wschodnich sąsiadów wyzwoliła solidarność, empatię i realną pomoc w kłopotach dla uciekających przed pożogą, i tych, którzy tam pozostali.

Redakcyjna kapituła wyróżniła kancelarie, które najmocniej zaangażowały się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Polsce i udzieliły najistotniejszego wsparcia dla walczącej Ukrainy. Równorzędne wyróżnienia zostały przyznane łącznie dziewiętnastu kancelariom, właśnie w tych dwóch kategoriach. Kapitułę utworzyli: Zuzanna Dąbrowska, zastępczyni szefa działu krajowego „Rzeczpospolitej”, Tomasz Pietryga, wicenaczelny „Rz”, sekretarz redakcji Kazimierz Groblewski, red. Mateusz Rzemek z działu prawa i Wojciech Tumidalski, zastępca kierownika tego działu.

Sukces z korytarzem

Kancelaria Żyglicka i Wspólnicy została doceniona za realne przyczynienie się do uruchomienia korytarza humanitarnego na polsko-ukraińskiej granicy w Medyce. Jej prawnicy po rozmowach z wolontariuszami i funkcjonariuszami Straży Granicznej ustalili, że po stronie ukraińskiej, jeszcze przed przejściem, pilnie trzeba uruchomić korytarz humanitarny z pomocą dla ludzi stojących w kolejce. Spędzali tam nawet ponad 60 godzin bez żywności czy okryć. Pomogli klienci kancelarii i organizacje humanitarne, wsparła Naczelna Rada Adwokacka. Korytarz udało się uruchomić, najbardziej pilna pomoc dotarła do potrzebujących. Udało się też rozwiązać problem koczujących na granicy w Medyce pochodzących z Afryki studentów ukraińskich uczelni. Kancelaria pośredniczyła w dostarczaniu na granicę pomocy humanitarnej i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament